Пропусната дузпа държи до последно интригата в нашата група

0

Италия направи 1:1 срещу Швейцария в директна битка за първото място в квалификационна Група B за Мондиал 2022, в която е и България.

Силван Видмер откри резултата за гостите още в 11-ата минута, а в 36-ата Ди Лоренцо изравни. Драмата настъпи в 90-ата минута, когато след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа за Италия. Жоржиньо се нагърби с изпълнението, но прати топката над вратата и резултатът остана непроменен.

Така Италия и Швейцария са на върха с по 15 точки, но футболистите на селекционера Роберто Манчини са с по-добра голова разлика. В последните мачове „кръстоносците“ са домакини на България, а италианците гостуват на Северна Ирландия. Тогава ще стане ясно кой ще завърши на първо място и ще се класира директно за Световното първенство.

В другия мач от групата именно Северна Ирландия спечели с минималното 1:0 в домакинството си на Литва и измести България от третото място в групата.