Престижно равенство за България срещу Украйна в Одеса

0
Радослав Кирилов
Снимка: БНТ 3

България записа преситижно равенство срещу четвъртфиналиста от последното европейско първенство Украйна в Одеса. Приятелският мач завърши 1:1 след зрелищни изпълнения, много голови положения за домакините и майсторски спасявания на двамата ни вратари. Радослав Кирилов откри резултата в полза на нашите в 35-ата минута, а в 80-ата опитният Тарас Степаненко изравни.

Домакините започнаха по-активно и до 15-ата минута Олександър Зинченко на три пъти и на два пъти Зубков пропуснаха да вкарат.  В 15-ата минута пък гол на Довбик бе отменен заради засада. В 34-тата минута вратарят и капитан на българите Николай Михайлов имаше решаваща намеса на голлинията, а веднага след това момчетата на Ясен Петров поведоха. Лошо изритана топка от защитник на украинците позволи на Ради Кирилов да излезе фронтално срещу вратаря и крилото на Славия се разписа с техничен удар с левия крак – 1:0 за България.

Малко след това серията от пропуски на домакините продължи, след като Довбик на три-четири метра пред вратата засече неточно топката. В началото на второто полувреме на вратата на България се появи дебютантът Светослав Вуцов и моментално бе обстрелван два пъти, като в първия случай топката се отби от лявата греда. Българите отговориха с опасно разбъркване пред вратата и за малко Кирилов да отбележи второ попадение.

В 55-ата минута Украйна вкара топката за втори път в нашата врата и за втори път бе отсъдена засада. Същото се получи и в 67-ата минута, като преди това Вуцов изби опасен удар на Руслан Малиновский. В 73-тата минута Вуцов изби с крак удар на капитана Андрий Ярмоленко, а в 76-ата минута за Украйна изтърва и Яремчук. Все пак логичното се случи в 80-ата минута, когато Тарас Степаненко изравни с майсторски шут – 1:1.

Скоро след изравнителния гол българския вратар отби силен шут на Ярмоленко. В 92-рата минута Коаленко на два метра пред празната врата направи по-трудното и би навън, а секунди по-късно чудо спаси България от ново попадение след удар на Яремчук и брилятнто спасяване на Вуцов.