Пловдив спечели сблъсъка на локомотивите за Купата

0
Локомотив-Пловдив
снимка: Lap.bg

Локомотив (Пловдив) като гост с 2:0 Локомотив (София) и стана първия отбор, който достигна до четвъртфиналите на турнира за Купата на България. „Смърфовете“ надделяха с 2:0 с голове на Димитър Илиев и Кристиан Гомис, а срещата бе типично турнирна и с малко положения пред двете врати.

През първото полувреме не паднаха голове, а ситуациите бяха по една за двата тима. Орачев пропусна за домакините, а Любенов изби хубав удар на Митко Илиев.

Нападателят на Локо (Пловдив) обаче се реваншира в първата минута на второто полувреме. Той получи топката на около 30 метра от вратата, направи няколко крачка и с хубав диагонален удар прониза столичните „железничари“.

В края на мача домакините получиха право да изпълнят корнер, а да скача се включи и вратарят Любенов. Топката обаче бе избита,а Кристиан Гомис надбяга играч на столичани и на празна врата оформи крайното 2:0 за пловдивчани.

Останалите срещи от осминафиналите предстои да се изиграят.