Най-новият букмейкър е вече в БългарияСпорт Бонус: 30лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ + до 300лв Нов Клиент
ВХОД

Пловдив взе дербито на ботевистите

0
ботев враца пловдив

Отборът на Ботев (Пловдив) откри междинния 17-ти кръг от efbet лига с победа в домакинството си срещу Ботев (Враца). „Канарчетата“ спечелиха с 2:1 срещу съименниците си от северозападна България и вече имат актив от 29 точки, доакто врачани останаха с 13 пункта.

Срещата в Коматево започна ударно за домакините, които вкараха гол още във втората минута, но той бе правилно отменен. Тодор Неделев пусна хубав пас към Маркиньос и бразилецът се разписа, но след намесата на ВАР стана ясно, че голмайсторът е бил в засада.

Все пак 9 минути по-късно играчите на Азрудин Валентич поведоха в резултата. Отново Неделев изведе Маркиньос само срещу стража на гостите и отново бразилецът не сгреши, а след намесата на ВАР попадението остана.

В 49-та минута Ботев (Враца) можеше да изравни, но изстрелът на Дориан Бабунски се отби в страничната греда. Така само минута по-късно домакините удвоиха преднината си, след като Тодор Неделев намери Емануел Току, който вкара изящен гол, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Красимир Костов.

Играчите на Даниел Моралес върнаха интригата в 77-та минута, когато Валери Христов подаде към Бабунски, който намери топката от воле и я прати в мрежана на домакините. В самия край на мача Бабунски вкара втори гол, но той бе отменен заради засада и така срещата приключи благополучно за пловдивчани.

Ботев (Пд) заема трето място след изиграни 17 срещи, докато „зелените лъвове“ са на незавдината 12-та позиция след 17 мача.