Пловдив ликува след дербито на „железничарите“

0
локомотив софия пловдив

Локомотив (Пловдив) спечели второто за сезона „железничарско“ дерби в елита на родния футбол. Възпитаниците на Александър Тунчев взеха домакинството си на Локомотив (София) с 2:1 и така постигнаха 4-та победа в последните си 5 мача. Играчите на Иван Колев пък нямат победа вече 6 поредни мача в първенството на България.

Столичани бяха по-активният отбор в първите минути на мача на ст. „Локомотив“ в парк „Лаута’, но това не доведе до предимство в резултата. Двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство, а всичко най-интересно и значимо бе резервирано за втората част.

В 50-та минута Волен Чинков отсъди дузпа за домакините. Артур Крачун засече с глава центриаране от корнер, а топакта се удари в ръката на Мохамед Бухмиди. Първоначално реакция нямаше, но арбитрите отговорни за ВАР подшушнаха на Чинков да преразгледа положението. След видео повторението арбитърът отсъди 11-метров наказателен удар, а нападателят на Локо (София) бе изгонен за втори жълт картон. С изпълнението се нае Димитър Илиев и капитанът на „смърфовете“ не пропусна.

Само 5 минути по-късно домакините удвоиха преднината си след гол на Георги Минчев, който получи топката на празна врата след успореден на голлинията пас на Димитър Илиев.

Крайното 2:1 оформи Виржил Пинсон в 88-та минута, когато Октавио овладя на десния фланг и подаде към своя съотборник в наказателното поле, който се обърна и с прострелен удар матира Лукаш Рейдър.

Така Локо (Пловдив) вече има 20 точки в актива си и се намира на 7-мо място, докато Локо (София) остава с 14 пункта и вече се намира в зоната на изпадащите.