Пиронкова на полуфинал в Нотингам

0
Цветана Пиронкова
снимка: Facebook

Цвети Пиронкова победи в изтощителна битка 18-годишна Ема Радукану в четвъртфинален двубой от турнира в Нотингам. Пловдивчанката надделя със 7:5, 7:6 (2) над 361-а в световната ранглиста и е само на крачка от финала.

Двубоят бе много оспорван. Представителката на домакините започна отлично срещата, поведе с 3:1, а след това сервира за затваряне на сета при 5:4 в своя полза. Пиронкова спаси два сетбола, след което реализира пробив. Последваха още три гейма в полза на нашето момиче.

Младата Радукану започна добре и втората част, но отново позволи Цвети да върне пробива. Тази част се реши с тайбрек, който бе спечелен от българската тенисистка със 7:2, с което и мача.

Пиронкова заработи 4473 долара и 55 точки за световната ранглиста, с което събира 778 точки и се изкачва до 102-ото място.

Тази вечер е полуфиналът на Цвети, а нейна съперничка ще бъде победителката от мача между Арина Радионова (Австралия) и Сию Ван (Китай).