Пирин шокира ЦСКА в края и го отдалечи от върха

0
Пирин
Стопкадър: Диема Спорт

ЦСКА понесе нов звучен шамар по амбициите си за шампионската титла. Воденият от Стойчо Младенов тим допусна гол дълбоко в добавеното време и завърши 1:1 при гостуването си на Пирин в мач от XVIII кръг на елитното ни футболно първенство в Благоевград. В 70-ата минута Карло Мухар даде аванс на „червените“, но във втората минута на 5-минутното продължение Станислав Манолев изравни с майсторски удар от въздуха.

ЦСКА, който вече остана на 9 точки от лидера и шампион Лудогорец, игра по-добре през първото полувреме, но пропусна няколко добри ситуации за откриване на резултата.

След почивката Мухар се разписа, след като получи пас от Йоан Баи, нагласи си на три пъти топката и я насочи прецизно в долния десен ъгъл на вратата, като Хегелман не можеше да стори нищо. Пирин започна да играе изключително агресивно след допуснатия гол, а ЦСКА се прибра отзад и позволи на съперника да усили натиска.

Така се стигна до изравнителния гол, който бе вкаран с класа от Манолев след центриране отдясно на Александър Дюлгеров. Домакините показаха завидна ефективност, тъй като реализираха попадение след единствения си сериозен удар. Пиринци остават предпоследни с 13 точки и само на две от 12-ия.

Любопитно е че в 74-ата минута Манолев влезе остро на Метс и от пейката Стойчо Младенов му се скара. В предишния мач между двата отбора през август в София Манолев също бе влязъл в конфликт със Стойчо Младенов. Повод за скандала бе реплика на Манолев към Амос Юга, а след края на двубоя треньорът на „червените“ обвини играча на Пирин в расизъм.