Пирин най-после спечели мач в efbet Лига

0
Пирин
Стопкадър: DIEMA SPORT

Пирин спечели домакинството си на Ботев (Враца) с 2:1 в първия мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Гостите не отправиха нито един точвен удар през цялото време, но все пак откриха резултата след автогол на Петър Занев в края на първото полувреме.

„Орлетата“ обаче изиграха много силна среща и осъществиха пълен обрат след почивката. Първо Станислав Костов (45′), а след това Красимир Станоев (68′) донесоха триете точки за домакините. Победата е първа за тях през сезона.

Домакините доиграха мача с човек по-малко, след като Венцислав Бенгюзов си изкара втори жълт картон в 80 минута.

Въпреки численото си превъзходство врачанци не успяха да създадат нищо по-интересно до края и си тръгнаха от Благоевград с поражение.