Пирин (Благоевград) взе югозападното дерби с Банско

0
пирин благоевград банско

Отборът на Пирин (Благоевград) обърна Банско в мач от 1/16-финалите за Купата на България и продължава напред в надпреварата. Гостуващите „Орлета“ триумфираха с 1:2, след като изоставаха в резултата.

В герой за „зелените“ се превърна бившият нападател на ЦСКА Преслав Йорданов, който реализира и двете попадения за гостите. Никола Мицански откри резултата в полза на Банско в 28-та минута, а малко преди почивката Йорданов изравни.

Малко след подновяването на играта за втоторо полувреме Преслав отново се оказа на точното място, реализирайки втория си гол и отвеждайки отбора си на осминафиналите. Двубоят не мина и без скандали – след като гостите направиха пълен обрат, гостуващата агитка започна да освирква старши треньора на благоевградчани Уорън Фийни.

Неговите играчи показаха съпричастност и отидоха при него, за да го поздравят, което пък разгневи още повече привържениците на Пирин.