Филаделфия не остави шанс на Атланта и поведе в серията

0
джоел ембийд

Отборът на Филаделфия 76 си върна домакинското предимство, след като победи Атланта Хоукс като гост в мач №3 от полуфиналите на изток от плейофите на НБА. Севънти-сиксърс се наложиха с 111:127 и отново са на шофьорското място.

За гостите очаквано над всички бе центърът Джоел Ембийд, който бе близо до трипъл-дабъл – 27 точки, 8 асистенции и 9 борби. Камерунецът вкара 17 от точките си през второто полувреме, като 7 от тях дойдоха от линията за наказателни стрелби. Крилото Тобаяс Херис вкара 10 точки в последната четвърт при процент успешна стрелба 66.7%.

За домакините големият проблем бяха едва 25-те борби в защита за целия мач. Трей Йънг вкара 28 точки, но допусна три грешки и не овладя нито една борба. Втори по резултатност за „Соколите“ бе Джон Колинс с 23 точки. Резервите на Нейт Макмилан добавиха 32 точки срещу 48 за Филаделфия.

Мач №4 отново е в Атланта и ще се състои в ранните часове на вторник (българско време).