Петзвезден Тотнъм мина през богаташите от Нюкасъл

0
Тотнъм

Тотнъм попиля Нюкасъл (5:1) като домакин в мач от 31-ия кръг на англиската Висша лига.

Срещата започна на бавни обороти. Домакините владееха инициативата, а в в 39-ата минута се оказаха изоставащи.

Гостите поведоха чрез великолепно попадение на Фабиан Шер от фаул.

Отговорът на лондончани беше мигновен и започнаха обрата две минути преди почивката чрез Бен Дейвис.

Три минути след паузата Хари Кейн асистира за Мат Дохърти, който отблизо направи 3:1, а само шест минути по-късно Сон вкара третия гол.

В 63-ата минута Емерсон Роял покачи на 4:1, а Стивън Бергвайн оформи крайния резултат в 83-ата минута.

Така Тотнъм се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 54 точки, а Нюкасъл е на 15-та позиция с 31 т.