250лв за Спорт

Петър Хубчев започна със загуба в Берое

0
Берое

Тимът на Берое загуби втората си контрола от подготовката в Турция. Заралии отстъпиха на украинския Днипро с 1:2. Попадението за нашите отбеляза Георги Динков в средата на второто полувреме, а срещата беше неофициален дебют на новия старши треньор на Берое Петър Хубчев.

Днипро, който е на трето място в Украйна и се представя силно през сезона, откри резултата в 22-рата минута, когато Валентин Рубчинский завърша на празна врата хубава атака на своите. В 33-тата минута Берое можеше да изравни. Даниел Генов изпълни майсторски свободен удар, но гредата спаси украинците. При последвалата добавка пък Алиун Фал не успя да реализира.

В 40-ата минута Днипро удвои резултата. След центриране на втора греда Володимир Адамюк засече с глава за 2:0. В 76-ата минута заралии намалиха. Абубакар Тунгара стреля по диагонала от малък ъгъл, а Георги Динков бе на правилното място и направи успешна добавка.