Петко Христов титуляр при загуба на Специя

0
Петко Христов
Източник: Официален сайт на Специя

Българският национал Петко Христов стартира като титуляр за пръв път тази година за Специя. Бранителят и съотборниците му обаче загубиха с 1:2 като гост на Торино в двубой от 34-ия кръг на Серия „А“. Христов бе сред най-добрият в отбраната на „орлетата“.

Още в третата минута Мартин Ерлич фаулира Антонио Санабрия от тима на „биковете“ и Саша Лукич реализира отсъдената дузпа. До почивката нов гол не падна.

В 69-ата минута Лукич отново се разписа, но този път след центриране от корнер. В добавеното време на двубоя Рей Манай беше точен за гостите от дузпа за крайното 2:1 за Торино.

„Биковете“ останаха на 11-ата позиция с актив от 43 точки, а Специя запази 15-ото си място с 33 спечелени пункта.