Пестелив ЦСКА си тръгва от Варна с трите точки

0
цска спартак варна

Отборът на ЦСКА постигна първа победа далеч от дома през настоящата кампания в efbet Лига. „Червените“ победиха като гост Спартак Варна с минималното 0:1 в мач от 9 кръг на родното първенство. За последно „армейците“ спечелиха гостуване в родния шампионат през септември 2021-ва.

Единственото попадение в срещата, която се проведе на ст. „Спартак“ в морската ни столица падна в 40-та минута, когато Дауда Бамба бе изведен с красив пас от Юрген Матей и преодоля стража и капитан на домакините Иван Дичевски за дебютното си попадение с екипа на столичани. Именно Бамба и Дичевски бяха замесени и в най-атрактивното отиграване в целия мач. Нападателят на гостите пробва задна ножица в 60-та минута, но вратарят на „соколите“ показа чудесен рефлекс и осуети изключително красив гол.

Така възпитаниците на Саша Илич се изкачиха временно до челната позиция във временното класиране с актив от 19 точки след 7 мача. Спартак пък остава на последната позиция с едва една точка след 9 срещи.