Перу изхвърли Венецуела от Копа Америка

0
КОПА АМЕРИКА

Отборът на Венецуела не успя да вземе нужната си една точка и отпадна от Група „B“ на тазгодишното издание на Копа Америка. „Ла Винотинто“ загубиха с 0:1 от Перу последния си мач и така с едва две спечели точки от 4 мача останаха на последната пета позиция.

Първото полувреме не предложи голове, като и двата отбора на първо време мислеха за защита и за минимализиране на грешките, а чак след това за нападение. Единственият гол в срещата бе дело на Андре Карийо в 48-та минута, след като Роналд Ернандес от Венецуела не успя да изчисти адекватно центриране от ъглов.

До края на мача играчите на Хосе Песейро се втурнаха в атаки, но креативността им в офанзивен план не бе на нужното ниво и до изравнителен гол не се стигна. Така Перу завърши групата на второ място зад Бразилия с 7 точки от 4 мача и на три пред третия Колумбия.