Переа отново бележи и носи победа на Ботев (Враца)

0
Ботев (Враца)
Lap.bg

Ботев (Враца) победи като домакин Спартак (Варна) с 1:0 в последен мач от шестия кръг на efbet Лига. Успехът дойде с попадение от дузпа на новата звезда на врачани Браян Переа, който не спира да бележи този сезон.

Домакините бяха по-активни и натиснаха още от първата минута. В началните 15 минути на два пъти вратарят на „соколите“ Иван Дичевски се наложи да покаже рефлекс.

В 17-ата минута Генади Луго направи нарушение срещу Фераресо в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Браян Переа бе точен от бялата точка за 1:0.

Натискът на домакините продължи и след гола, а веднъж и гредата спаси Спартак. В 27-ата минута гостите също удариха греда след удар с глава на Васев.

След почивката Спартак натисна в търсене на изравнителен гол, но Красимир Костов не допусна топката да премине голлинита му.

До края и двата отбора имаха още шансове за гол, но ново попадение не падна. Ботев записа втора победа за сезона и измести Левски от деветото място, но „сините“ имат три мача по-малко.

Новакът Спартак е с пет загуби и е на последно място само с точка.