Пол Джордж и Клипърс взеха мач №4

0
пол джордж нба

Играчите на Лос Анджелис Клипърс направиха може би най-силния си мач от началото на тазгодишните плейофи, побеждавайки Юта Джаз с 118:104 като домакини. Така резултатът на полуфиналите на запад от плейофите на НБА вече е 2:2.

Пол Джордж напомни за най-добрите си години, повеждайки съотборниците си към победата. Той се отчете с 31 точки и 9 борби, а другата голяма супер звезда на отбора Кауай Ленърд добави на своя глава още 31 пункта. „Ножиците“ имаха 40% успеваемост от тройката, нанизвайки 45 точки зад линията за три.

За гостите Донован Мичъл направи силен мач, но младото крило не бе достатъчно подпомогнат от другите. Играчите на Куйн Снайдър загубиха топката 11 пъти и отстъпиха в борбите. Руди Гоберт грабна едва 8 борби за 31 минути игра.

Мач №5 ще се проведе в Солт Лейк Сити в ранните часове на четвъртък (българско време).