Пари Сен Жермен обърна Лион с късен гол на Икарди

0
Мауро Икарди ПСЖ

Много емоции имаше и по време на второто люто френско дерби за уикенда. След като феновете на Ланс и Лил си спретнаха меле на стадиона, този път спорът бе решен единствено с чисто игрови средства.

Пари Сен Жермен постигна много важна победа над Олимпик (Лион) като домакин с 2:1.

Героят за френските богаташи бе от Аржентина, но това не беше Лионел Меси, а Мауро Икарди. Головият хищник взриви трибуните с победно попадение във втората минута от добавеното време на мача.

В 54-ата минута Лукас Пакета изведе гостите напред в резултата. Кошмарът след равенството в Брюж през седмицата започна да се повтаря, но Неймар набързо изравни от дузпа.

Топ реферът Клеман Тюрпен погледна ВАР и посочи бялата точка, а бразилецът не изпусна да накаже „хлапетата“.

До края ПСЖ владееше изцяло инициативата, но не се виждаше как ще пробие стегнатата защита на гостите.

В 92-ата минута обаче Икарди преодоля Лопеш с глава след страхотно центриране на Килиан Мбапе.

Така Лионел Меси все още е в търсене на първия си гол в новия си клуб.

Така парижани продължават да държат първото място с 18 точки от 6 мача. Лион пък е едва девети с 8 пункта.