BETMARKET ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ

Пари Сен Жермен стана шампион на Франция

0
Лионел Меси

Пари Сен Жермен стана шампион на Франция. Грандът от Париж завърши 1:1 с Ланс у дома, но точката му бе достатъчна за триумфа, тъй като четири кръга преди края вече е недостижим на върха. В 57-ата минута гостите останаха с десет души заради червен картон на Дансо, а в 68-ата минута Лионел Меси откри резултата с майсторски удар с левия крак. Две минути преди края Корентен Жан възстанови равенството.

Титлата е рекордна десета за ПСЖ, като той се изравни по този показател със Сент Етиен. В класацията следва Марсилия, който е станал девет пъти шампион.

Лионел Меси пък спечели 11-а шампионска титла в кариерата си, след като вече бе покорявал върха десет пъти с Барселона.