Парагвай разнищи Чили и гони първото място

0
КОПА АМЕРИКА

Отборът на Парагвай си подсигури участието в следващата фаза на тазгодишното издание на Копа Америка след победа с 2:0 над Чили в своя трети мач от Група „А“. Играчите на Едуардо Беризо си заслужиха победата най-вече с невероятната игра в дефанзивен план и ефективност в нападение.

Първото попадение за „гуараните“ падна в 33-та минута след изпълнение на корнер. Мигел Армирон центрира остро в наказателното, а там най-съобразителен и с най-навременен скок бе Саму, чийто удар с глава се оказа неспасяем за Клаудио Браво. Така и завърши първата част.

През второто полувреме чилийците имаха преимущество във владеенето на топката и натискаха през цялото време, но чудесни намеси на Антъни Силва и на защитниците пред него не позволиха да падне изравнителен гол. Вместо това Парагвай удвои преднината си в 58-та минута, когато символичните гости получиха право да бият дузпа. Мигел Алимрон рядко бърка от бялата точка и този път също показа по-здрави нерви, бетонирайки Парагвай на второто място във временното класиране.

„Червено-белите“ имат 6 точки след три изиграни мача, докато играчите на Мартин Ласарте са на трета позиция с 5 точки, като те също са си гарантирали продължаването на 1/4-финалите.