Палас обърна Милуол в лютото дерби на Южен Лондон

0
Кристъл Палас

Кристъл Палас не позволи да има изненади за ФА Къп срещу втородивизионния Милуол. Тимът от Висшата лига взе лютото дерби на Южен Лондон с 2:1 след пълен обрат през второто полувреме.

Палас обаче изобщо не се класира лесно за четвъртия кръг в турнира.

„Лъвовете“ поведоха след гол на Беник Афобе (17′) и окрилени не допуснаха гостите да помислят за изравняване до почивката.

Още в първите секунди на второто полувреме обаче Майкъл Олис (46′) изравни, а Жан-Филип Матета (58′) донесе победата за елитния тим.

Вечерта преди дербито имаше вандалски прояви от страна на феновете на Милоул, които са прословути с лютия си нрав. Палас пък е единственият клуб с ултра привърженици във Висшата лига, които правят хореографии и пиро шоу на стадиона.