Още една бомба този уикенд – Айнтрахт обърна Байерн

0
Байерн (Мюнхен) Айнтрахт

Търсачите на изненади във футбола са в истинска жътва този уикенд. Поредната дойде след поражение на колоса Байерн (Мюнхен) от Айнтрахт с 1:2. Баварците владееха изцяло инициативата, но в крайна сметка допуснаха пълен обрат.

Баварците направиха няколко пропуска, но в 29-ата минута логичното се случи и Леон Горетцка откри резултата.

Радостт на „Алианц Арена“ обаче не се задържа дълго. Костич центрира перфектно от ъглов удар за капитана Хинтерегер, който отблизо с глава и изравни 1:1.

Последва същинска бомбаридовка към вратата на гостите, но до края те така и не се пропукаха. Стигна се до 83-ата минута, когато Филип Костич получи топката вляво и дълго се чудеше дали да подава, или отправя изстрел.

В крайна сметка сърбинът реши да стреля диагонално, а това свари Нойер неподготвен и фиксира неочаквания краен резултат 1:2.

Коефициентът за двойка беше бомбастичен – 21.