Обърнахме Северна Ирландия в мач без значение

0
българия

Мъжкият национален отбор по футбол на България постигна втора победа в Група „С“ от световните квалификации в зона Европа. На Националния стадион „Васил Левски“ в столицата ни, играчите на Ясен Петров победиха гостуващия тим на Северна Ирландия с 2:1.Срещата в София нямаше никакво значение и за двата отбора, които нямаха реални шансове за класиране на бараж.

Първата по-сериозна опасност в мача бе пред вратата на Иван Караджов в 18-та минута. Бившият страж на ЦСКА спаси сигурен гол, избивайки изстрел с глава от близка дистанция на Пади Макнеър. Ирландците бяха по-настоятелни в атаките и разиграванията си и логичното се случи в 34-та минута, когато гостите поведоха. Макгенис стреля от границата на наказателното поле, но Караджов спаси. Стражът ни обаче нямаше какво да направи при добавката на Уошингтън от близко разстояние. Страничният съдия вдигна флага си за засада, но след видео повторение се видя, че такава няма и голът бе зачетен.

Вторите 45 минути започнаха с лек превес на северноирландците, но реални голови положения липсваха. България изравни в 53-та минута чрез Тодор Неделев. Добро разиграване отляво на нашите завърши с пас към играча на Ботев, който с воле от точката за дузпата изпрати топката в мрежата.

Пълният обрат бе реализиран 10 минути по-късно, а отново в герой за нашите се превръна Неделев. Бившият играч на Майнц получи пас от Ивайло Чочев, а Неделев пробва далечния си изстрел извън наказателното на гостите и с красив удар кълбото отново мина зад Бейли Пийкок-Фарел.

Така България се изкачи до третото място във временното класиране с актив от 8 точки след 7 изиграни срещи, докато Северна Ирландия е на четвърта позиция с 5 пункта след 6 срещи.