Най-новият букмейкър е вече в БългарияСпорт Бонус: 30лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ + до 300лв Нов Клиент
ВХОД

Обрат донесе победата на Малави над Зимбабве

0
Малави

Малави осъществи обрат, за да стигне до победа с 2:1 над Зимбабве във втория си мач от група В в турнира за Купата на африканските нации. В герой за тима се превърна Габадиньо Манго, който се разписа на два пъти. Зимбабве поведе в 38-ата минута след страхотен гол с глава на Исмаел Уади.

Пет минути по-късно Манго изравни, а в 58-ата минута той донесе успеха на Малави, след като прехвърли технично вратаря. Успехът позволи на Малави да събере 3 точки и дава надежди за класиране на отбора на осминафиналите. Това е втора победа на тима при третото му участие за КАН. В последния си двубой от групата „пламъците“ ще се изправят срещу фаворита за трофея Сенегал, който заедно с Гвинея има 4 точки.

Зимбабве пък удължи антирекорд, след като в 14-ия си мач за КАН отново допусна гол и в нито една среща не е напускал терена със суха мрежа.