Новак Джокович се класира на 1/2-финал в Белград

0
новак джокович

Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович се класира на 1/2-финал на турнира на клей в столицата на Сърбия. Ноле победи сънародника си Миомир Кецманович с 4:6, 6:3, 6:3 за 2 часа и 20 минути игра.

Сблъсъкът не започна особено добре за Джокович, който изпитваше сериозни затруднения при по-дългите разигравания и напълно заслужено загуби първия сет. С течение на времето обаче, Ноле вдигна оборотите и благодарение на по-агресивния си подход започна да разкарва далеч по-неопитния си опонент по цялата дължина на основната линия и запасът от физически сили на Кецманович започна рано-рано да изчезва.

Джокович взе втория сет, а в заключителната трета част всичко вървеше гейм за гейм до 3:3.Тогава Джокович направи пробив на нула, след което направи още един пробив, с който затвори и срещата. Съперник на Новак на 1/2-финал ще бъде някой измежду руснака Карен Хачанов и бразилеца Тиаго Монтейро.