Новак Джокович разби палача на Григор Димитров в Париж

0
новак джокович
facebook.com

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за рекорден 16-и четвъртфинал на Откритото първенство на Франция по тенис.

Сърбинът прегази елиминиралия Григор Димитров в предишния кръг – Диего Шварцман (Аржентина), с 6:1, 6:3, 6:3 за едва 2:17 часа игра.

Първият сет беше протоколен. В началото на втория Джокера имаше известни затрудния, след като неговият съперник го проби и дръпна с 3:0. След това обаче Ноле взе седем поредни гейма =.

Финалният сет също не предложи особена интрига и така Джокович взе четвърти пореден мач от настоящото издание на „Ролан Гарос“ в три сета. За сега той има едва 30 загубени гейма на турнира.

Шампионът от миналата година очаква гения на червени кортове Рафаел Надал в следващия кръг. Първо обаче испанецът трябва да елиминира Феликс Оже-Алиасим по-късно днес. Евентуалният сблъсък се чака с голямо нетърпение от цялата тенис общественост.