Нов рецитал на Дюрант и нова победа за Бруклин

0
баскетбол нба
nba.com

Отборът на Бруклин Нетс постигна 4-ти пореден успех, побеждавайки като домакин тима на Филаделфия 76ърс. „Мрежите“ трумфираха над „Фили“ с 114:105, а с основна роля за 21-та победа на Нетс отново бе Кевин Дюрант, който направи силна посленда четвърт.

Американецът отбеляза 34 точки, даде 8 асистенции и овладя 11 борби за 39 минути на паркета. В заключитлените 12 минути Дюрант вкара 13 точки и даде два завършващи паса, а Блейк Грифин също напомни за себе си във финалната част, добавяйки 10 от 17-те си точки и хващайки 4 от 9-те си борби. Играчите на Стив Неш вкараха 15 от 16-те си изстрела от линията за наказателни изстрели, а освен това доминираха и при овладените борби – 48 срещу 38 за гостите.

Възпитаниците на Док Ривърс отстъпиха и в асистенците – 19 за 76ърс срещу 21 за Нетс. Най-полезен за Филаделфия бе центърът Джоел Ембийд с 32 точки, 9 борби и 6 асистенции. Сет Къри също напрви силен мач, отбелязвайки 29 точки при 13 вкарани от 21 опита от игрището.

Така Нетс продължават да са на върха в източната конференция с актив от 21 победи и 8 загуби, докато Филаделфия е на 8-то място с 15 победи и 15 загуби.