Ник Кирьос разпиля палача на Гришо в Мелбърн

0
Ник Кирьос

Ник Кирьос продължава победния си марш и вече е на четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс“ 1000 в Монреал (Канада).

Австралиецът разби сънародника си Алекс де Минор с 6:2, 6:3 само за 64 минути игра. Именно той отстрани Григор Димитров от надпреварата.

Финалистът от „Уимбълдън“ тръгна с четири последователни спечелени гейма и още от началото на мача даде заявка за бърз завършек. До края на сета нямаше изненади.

Във втори двамата си размениха общо три пробива в началото, а в края нов брейк за Кирьос направи резултата 5:2 и отново развръзката дойде бързо.

„Направих каквото трябваше да направя. Алекс е страхотен играч, той е сред най-добрите в тениса и е много бърз“, сподели Ник Кирьос.

Следващият му съперник е осмият поставен поляк Хуберт Хуркач.