Ник Кирьос полудя, но би британец в пет сета

0
Ник Кирьос

Екстравагантният тенисист Ник Кирьос се класира трудно за втория кръг на „Уимбълдън“. Австралиецът победи в пет сета световния №219 Пол Джъб в – 3:6, 6:1, 7:5, 6:7(3), 7:5. Мачът му с представителя на домакините продължи три часа и девет минути.

Срещата предложи много обрати, а Кирьос не пропусна отново да влезе в конфликт с публиката и съдиите. Очаквано, зрителите подкрепяха съперника му.

„Трябва да им кажете. Трябва да са по-уважително. Те са зрители, които плащат пари, за да ни гледат. Махнете ги. Аз не им крещя в лицето, когато сканират продукти в супермаркета, нали? Казвам ли им, че не стават за нищо? Те нямат право да го правят. Защо им позволявате?“, гласят част от репликите на Ник към съдийката.