Нидерландия с 3 от 3, Северна Македония си тръгна без точка (ВИДЕО)

0
Нидерландия
снимка: Facebook

Нидерландия победи Северна Македония с 3:0 в последен мач за двата тима от група „С“ на Евро 2020. „Лалетата“ записаха трета победа и продължават към 1/8-финалите с пълен актив от точки. Съседите ни пък приключват участието на континенталната надпревара без спечелена точка. Звездата им Горан Пандев изигра последен двубой с националния екип, като завършва с 122 срещи в актива си.

На „Йохан Кройф Арена“ имаше и българско участие – Георги Кабаков беше четвърти съдия, а Мартин Маргаритов резервен арбитър.

Македонците започнаха по-активно срещата, а гол на Тричковски бе отменен заради засада. Няколко минути по-късно Александър Трайковски удари греда.

Играчите на Франк де Бур постепенно взеха предимство и логично стигнаха до гол в 25-ата минута. Мемфис Депай завърши контраатака и прониза вратата на Македония.

Втората част започна с гол за Нидерландия. Отлична комбинация между Депай и Вайналдум завърши с гол на доскорошния играч на Ливърпул – 2:0. Малко след това отново той записа името си сред голмайсторите и с добавка покачи на 3:0.

Резервата Воут Вегхорст удари греда, а Дарко Чурлинов вкара за македонците, но попадението му беше отменено заради засада.

До края нов гол не падна и нидерландците затвърдиха първата си позиция в групата.