Нидерландия прекърши Австрия и достигна 1/8-финалите (ВИДЕО)

0
Нидерландия

Нидерландия надделя с 2:0 над Австрия на стадион „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам и си осигури първото място в Група „С“, с което и класиране за 1/8-финалите на ЕВРО2020. Мемфис Депай се разписа от дузпа през първата част, а Дензъл Дъмфрис отбеляза втория си гол в турнира и оформи крайния резултат.

Момчетата на Франк де Бур бяха господари на терена, а ранно попадение им даде успокението, от което се нуждаеха. В 9-ата минута Дъмфрис бе фаулиран в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка след консултация с ВАР. Мемфис Депай застана зад топката и реализира от 11-те метра, с което даде аванс на „лалетата“.

До края на първото полувреме само неточните удари на Депай попречиха Нидерландия да има по-солиден аванс.

Нещата си дойдоха на мястото за домакините в 60-ата минута. Дониал Мален бе изведен отлично от централната линия, напредна и пусна на връхлитащия Дъмфрис, който на празна врата от няколко метра не сгреши – 2:0.

До края на мача домакините спокойно удържаха велите атаки на Австрия, като загубилият тим отправи първия си точен удар едва 5 минути преди края на двубоя.

Нидерландия събра 6 точки и няма кой да я измести от първата позиция. Австрия и Украйна ще решат в директен спор кой отбор ще заеме второто място в класирането. Северна Македония е без точка и със сигурност отпада от надпреварата.