Ница се препъна в Монако

0
ница монако

Отборите на Ница и Монако завършиха наравно 2:2 в един от най-завързаните и чакани мачове от шестия кръг на френската Лига 1. „Орлетата“ със сигурност трябва да съжаляват повече за изпуснатите три точки, тъй като пропуснаха дузпа в 82-та минута.

Срещата започна чудесно за „монегаските“, които поведоха в резултата в 39-та минута. Желсон Мартин пусна успореден на вратата пас, който намери Александър Головин и руснакът не сбърка от минимално разстояние.

Възпитаниците на Кристоф Галтие започнаха втората част с яростни атаки и статуквото бе изравнено в 52-та минута. Голмайстор за домакините бе Анди Делор, който засече с глава центриране на Амин Жури. Пълният обрат бе оформен в 74-та минута, когато Хикем Боудауй изпрати топката в мрежата на Монако с прецизен удар с десния крак.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, защото минута по-късно реферът отсъди дузпа за играчите на Нико Ковач. Ситуацията бе преразглеждана с ВАР, но нарушение срещу Кайо Енрике имаше и зад топката застана Висам Бен Йедер, който прати Валтер Бенитес в другата посока.

8 минути преди края на редовното време Ница можеше да вкара и трети гол, но Амин Жури стреля встрани от вратата. Така Ница има 3 победи и две равенства (и един мач с Марсилия, който трябва да се доиграе) и заема 4-то място във временното класиране. Монако пък имат една победа и две равенства след 6 изиграни мача и заемат 15-то място.