Нюкасъл не издържа в края срещу директен съперник за спасение

0
Нюкасъл

Нюкасъл завърши наравно 1:1 при домакинството на директния съперник в битката за оставане във Висшата лига – Уотфорд.

Назначеният за „мениджър спасител“ Еди Хау отново не успя да сложи край на поредицата от мачове без успех.

Ален Сент-Максимен реализира в 49-ата минута и почти до самия край „джордитата“ запазиха аванса си.

Гостите имаха своите шансове чрез Жоелинтон, който удари греда в началото, а през второто полувреме Муса Сисоко изпусна най-големия им шанс в мача.

Те обаче все пак изравниха в 88-ата минута, когато влезлият от пейката Кико чудесно намери Жоао Педро в наказателното поле. Той сложи топката на главата му, а бразилецът разстреля рожденика Дубравка.

Така Нюкасъл остава на 19-о място с 12 точки, а Уотфорд е 17-и с 14 пункта.