Неостаряващият Суарес спаси Атлетико срещу Хетафе

0
Атлетико (Мадрид) Луис Суарес

Атлетико (Мадрид) победи Хетафе с 2:1 като гост в Ла лига. Домакините имаха аванс от 1:0 срещу шампиона, но го изпуснаха в последните десет минути на мача, благодарение на великолепния Луис Суарес.

Хетафе не беше вкарвал гол срещу Атлетико в предишните 20 двубоя между двата тима.

Стефан Митрович наруши десетгодишната суша в 45-ата минута на мача за радост на феновете от мадридското предградия. Сръбският защитник помогна и с чудесната си работа в дефанзивен план да бъде обезличено ударното дуо на „дюшекчиите“ в атака – Луис Суарес и Антоан Гризман през първото полувреме.

В средата на второто полувреме Карлес Алена беше изгонен и това беляза хода на сблъсъка.

В 79-ата минута обаче бившият голов хищник на Барселона, Ливърпул и Аякс разби ариегарда на домакините, а в последната 90-ата направи обрата пълен!

Така Хетафе остава на последното място в испанската Ла Лига с шест поредни загуби, а Атлетико се изкачи на първото място във временното класиране с 14 точки.