Неделев донесе първа победа на Ботев като гост

0
Тодор Неделев

Пловдивският Ботев спечели срещу Пирин с 1:0 в мач от XIV кръг на efbet Лига в Благоевград. В герои за „канарчетата“ се  превърнаха Тодор Неделев, който вкара гола, и вратарят Георги Аргилашки, който спаси дузпа на Красимир Станоев в 40-ата минута. Победата е първа за Ботев като гост през това първенство.

Неделев се разписа в 21-вата минута с шут отблизо, след като преди това при бърза контраатака Антоан Бароан не успя да отбележи от няколко метра, останал очи в очи с вратаря Хенгелман. Две минути след това два поредни удара на играчи на домакините не намериха целта, а после Преслав Йорданов пропусна от чиста позиция.

В 40-ата минута бе отсъдена дузпа за Пирин за нарушение срещу Антон Карачанаков, но Аргилашки демонстрира добър рефлекс и отрази удара от бялата точка на Станоев. В началото на второто полувреме Бароан изведе Маркиньос сам срещу вратаря, но последвалия слаб шут не затрудни Хенгелман.

Последва нов пропуск на Антоан Бараон, който от непосредствена близост уцели тялото на Хенгелман. Малко след това пък стражът на Ботев Аргилашки отново бе на висота и отрази удар от фаул на Карачанаков. В 80-ата минута Маркиньос се отчете с пореден пропуск, след като от 5-6 метра не успя да насочи топката във вратата на пиринци.

Ботев събра 25 точки и излезе на второ място, а третият ЦСКА има 23, но в понеделник приема ЦСКА 1948. Пирин остана на 11-о място с 11 пункта.