Наскоро свири Славия – Левски, а сега Ливърпул – Реал

0
клеман-тюрпен

Френският рефер Келман Тюрпен ще ръководи финала на Шампионската лига, който е между Ливърпул и Реал (Мадрид). Срещата е на 28 май в Париж, но от УЕФа още днес решиха да обявят назначението.

39-годишният съдия е сред най-проспериращите в ранглистата на УЕФА и през миналия сезон бе главен рефер на финала в Лига Европа между Виляреал и Манчестър Юнайтед. Тюрпен бе четвърти рефер на финала на Шампионска лига в Киев през 2018 година, когато отново спориха Ливърпул и Реал (Мадрид).

Интересното е, че преди две години французинът бе главен съдия на едно от столичните дербита между Левски и Славия.

През настоящата кампания Тюрпен има шест двубоя от ШЛ на сметката си, като бе главен съдия при успеха на Реал с 3:1 над Челси в Лондон в първия мач от четвъртфиналите. Французинът надуваше свирката и при загубата на Лудогорец срещу Реал в Мадрид с 0:4.

Асистенти на финала на “Стад дьо Франс” също ще са французи, включително и водещия рефер на ВАР.