Наполи разби последния и диша във врата на Интер

0
Наполи

Наполи разби Салернитана с 4:1 в мач от 23-ия кръг на италианската Серия А

Домакините бяха по-добрият отбор на „Диего Армандо Марадона“ и за миг не оставиха шанс на съперника си.

Жуан Жезус откри в 17-ата минута, а Бонацоли изравни за гостите в 33-ата. В продължението на първото полувреме Дрис Метренс беше точен от дузпа.

В началото на втората част Амир Рахмани също се разписа, Лоренцо Инсиние оформи крайното 4:1 отново от дузпа в 53-ата. Малко преди това Фредерик Весели беше изгонен за втори жълт картон.

Цяло чудо е, че не паднаха още голове. Шутовете в края на мача бяха 26-1!

Така Наполи се изкачи до второто място с актив от 46 точки, на 4 зад Интер. Салернитана е последен с 10 пункта.