Наполи тресна Милан и остана на върха

0
Наполи

Тимът на Наполи отново се оказа душманин за Милан на стадион „Джузепе Меаца“, след като спечели срещу италианския първенец с 2:1 в дербито на 7-ия кръг на Серия „А“. Успехът позволи на неаполитанци да останат на върха със 17 точки. Втори със същия актив, но по-лоша голова разлика е Аталанта, който победи като гост Рома с 1:0 в Рим. Следват: Удинезе – 16, Лацио и Милан – по 14, Рома – 13, Интер – 12 и Ювентус – 10.

Матео Политано даде аванс на гостите от Неапол с точно изпълнена дузпа в 55-ата минута, Оливие Жиру изравни в 69-ата, но влезлият в игра Джовани Симеоне се оказа „златната резерва“ за Наполи и му донесе победата с попадение в 78-ата минута.

Така за първи път от 1979 година насам „партенопеите“ печелят три пъти поред в гостувания на Милан, а освен това прекратиха и успешната серия на „росонерите“ от 22 поредни мача без загуба в калчото.

В други интересни срещи Лацио разби като гост Кремонезе с 4:0, Удинезе победи Интер с 3:1, а Монца надделя с 1:0 на Ювентус.