250лв за Спорт

Наполи се подигра с Аякс насред Амстердам

0
Наполи

Наполи победи като гост Аякс с бомбастичното 6:1 в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Домакините откриха рано-рано в мача след 9 минути игра чрез Кудус, но това беше единственият им повод за радост. Още в 18-ата Джакомо Распадори възстанови статуковотп,  а Джовани ди Лоренцо и Пьотр Зиелински направиха 1:3 до края на първото полувреме.

Распадори се разписа за 1:4 само две минути след началото на второто полувреме, а головото шоу продължи. Куича Кварацелия беше точен след час игра и накара феновете на Аякс да започват да опразват стадиона.

В 73-ата минута Душан Тадич остави своите с чове по-малко след втори жълт карто. Крайният резултат беше оформен от Джовани Симеоне в 84-ата минута.

Така Наполи изпревари днешния си съперник в класирането и вече има актив от 4 точки на първо мястов групата, докато Аякс остава с три пункта.