Наполи разкъса Ливърпул в Шампионска лига

0
Наполи

Италианският Наполи постигна забележителна победа с 4:1 над Ливърпул в мач от първия кръг на група „А“ в Шампионска лига.

Домакините изиграха невероятно първо полувреме, в което вкараха три попадения и изпуснаха дузпа. Пьотр Желински откри резултата още в 5-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Милнър. Малко след това Наполи получи втори наказателен удар, но ударът на Осимен бе спасен от Алисон.

Италианците продължиха да бъдат по-активни и в 31-ата минута стигнаха до ново попадение. Андре-Франк Замбо Ангиса получи хубав пас от Желински и с красив удар удвои.

В края на първото полувреме Джовани Симеоне, който е син на Диего Симеоне, направи добра комбинация с Кварацхелия и вкара за класическото 3:0.

Втората част започна с четвърти гол за Наполи. Пьотър Желински записа второ попадение, а веднага след това Луис Диас върна един гол за мърсисайдци с хубав изстрел от границата на наказателното поле.

Наполи успокои играта и до края на мача не паднаха повече голове.

В другия мач в групата Аякс отвя Рейнджърс с 4:0 в Амстердам и оглави временното класиране.