Наполи разби Удинезе и стана лидер

0
Калиду Кулибали

Отборът на Наполи е новият лидер в Серия „А“. Футболистите на Лучано Спалети разбиха като гости Удинезе с 4:0 и единствени са с пълен актив от 12 точки след четвъртия кръг, спечелени след четири победи.

Гостите имаха комфортна преднина от 2:0 на почивката след голове на Осимен в 24-ата минута и Рахмани в 35-ата. Превъзходството на Наполи продължи и след почивката.

В 52-рата минута централният защитник Калиду Кулибали се разписа със свиреп шут и направи преднината на своите класическа, а в 84-тата минута Лосано оформи крайното 4:0 с красиво попадение.

Така Наполи е лидер с 12 пункта, пред Интер и Милан с по 10, и Рома и Фиорентина – по 9.