Нападател на ЦСКА е 1551 минути без гол

0
Яник Вилдсхут
Снимка: уикипедия

Фланговият футболист Яник Вилдсхут пристигна в ЦСКА преди три месеца и въпреки краткия период от време нидерландецът вече стана пословичен сред привържениците на „червените“ със своята крещяща неефективност пред противниковата врата. Крилото изигра 21 мача, но все още чака първото си попадение.

За последно Вилдсхут се разписа през пролетта за бившия си тим Макаби (Хайфа) в домакински мач за Купата на Израел, спечелен с 4:1 срещу втородивизионния Апоел (Афула). Това бе и едва второто му попадение за сезона. След това той не успя да вкара срещу Макаби (Петах Тиква) и Макаби (Тел Авив), като прекара общо 77 минути на терена.

Като се прибавят и изиграните 21 срещи с червения екип, излиза, че Вилдсхут не е реализирал гол в последните си игрови 1551 минути, или почти 26 часа. Треньорът Стойчо Младенов обяви, че твърдо стои зад играча и вярва в неговите качества, като предстои да се види дали нидерландецът ще се отблагодари за доверието.