Надал стигна финал и е на крачка от историята

0
Рафаел Надал

Големият Рафаел Надал е само на една победа от историческа 21-а титла от Големия шлем. Матадора победи Матео Беретини от Италия с 6:3, 6:2, 3:6, 6:3 и се класира за петия си финал на Australian Open. Испанецът ще преследва и втори трофей от Мелбърн, тъй като има три загубени битки за титлата на турнира.

В двубоя с Беретини испанецът имаше проблеми само в третия сет. В първите два той диктуваше събитията и ги спечели лесно.

Както в мача с Шаповалов, така и сега, Надал свали темпото в третия сет, което позволи на италианеца да спечели и да върне интригата в срещата.

Четвъртият сет започна с размяна на геймове, след което Рафа стигна до пробив и не позволи той да бъде върнат. Така Надал записа своята победа номер 500 на твърди кортове. На финала той ще спори с победителя от срещата между Стефанос Циципас и Даниил Медведев.

Матадора има 20 титли в Големия шлем, колкото имат Новак Джокович и Роджър Федерер. Сърбинът не бе допуснат до участие в турнира, докато швейцарецът е с контузия. Така при успех на финала Надал ще стане първият в историята тенисист, който има 21 титли от най-силните тенис надпревари.