
Последната седмица на родния спортен небосклон има една тема – неспирното пропадане на националния ни отбор по футбол. Манекенчета, синчета и всякакви други анти-футболисти не можаха да бият Северна Македония, Грузия и Гибралтар. Топката била крива, теренът беше кален, леглата им неудобни, прическите развалени. Изобщо в професионалния футбол и БФС нещата са мед и рози.
В същото време едни други нацонали ни карат да се гордеем. Пак футболни, но минифутбол. Те не са професионалисти като Николай Михайлов и Кирил Десподов. Нямат по няколко награди за футболист на годината, не взимат и техните заплати. Разликата в самочуствието също е оттук до небето. Едните са минали през „школовката“ на българския футбол и по един или друг начин са издрапали. Другите не са получили този шанс и на даден етап им е било казано „Не ставате“.
Тази реплика е убила хиляди мечти за реализация през последните 30 години. Футболната система у нас е тотално сгрешена. Започвайки от школите и хората, които работят в тях и стигнем до онези типове с черните лимузини, които са се настанили в изпълкоми и комисии и си правят весело с чужди пари.
Но майната им на тях. Майната и на нас, задето ги търпим толкова години. Националите ни по мини футбол показаха, че този спорт не е забравен у нас. Българинът все още обича и милее за играта и най-важното, разбира я. Не само на маса и пред телевизора. В България е истинско чудо, че през 2022-ра продължава да има хора, които знаят как се спира топката, могат да си дадат повече от 4 последователни паса и не ритат топката безцелно. Пък било то и на малък терен.
Което за пореден път доказва само едно – системата е тотално сбъркана. БФС и министерството на спорта са поставени в изкуствена кома, която много скоро ще има своя логичен печален край. Щом няма далавери, схеми и алъж-вериж нещата се получавали. Кликата нагли и безочливи престъпници, които упорито отказват да пуснат кокала и се правят на ощипани вече толкова години, са най-доброто доказатекство за това, че саботажът на профи футбола ни е целеустремен и методичен.
Довечера нашите момчета излизат на полуфинал срещу Румъния. Те вече тотално надиграха италианци и французи в елиминациите, а преди това победиха Австрия и Грузия. Същата онази Грузия, която преди 4 дена ни вкара 5 в Разград. Нека пожелаем успех на възпитаниците на Николай Михов, които пишат модерната ни футболна история. Вярвайте в себе си, „лъвове“! Ние вярваме във вас! Без значение дали ще станете първи, втори или трети. За нас вие вече сте герои, които знаят как се представлява България пред света!
Няма коментари.