Мощен Верстапен първи във Франция

0
макс верстапен ред бул

Отборът на Ред Бул записа трета поредна победа от сегашния сезон във Формула 1. Блестящ Макс Верстапен показа гениално каране, финиширайки първи на пистата „Пол Рикар“ за Голямата награда на Франция. 23-годишният пилот от Нидерландия изпревари Люис Хамилтън само две обиколки преди края на състезанието, оставяйки британеца на втора позиция.

Топ пилотът на Ред Бул спря на два пъти в бокса, което в крайна сметка се оказа напълно достатъчно за най-високата стълбичка. Трети остана колегата на Верстапен Серхио Перес, който също се пребори с Валтери Ботас в края на състезанието.

Надпреварата във Франция започна по кошмарен начин за Макс, който изгуби водачеството си още на първия завой след груба грешка. Опитния Хамилтън моментално застана начало и победата не бе далеч, но Люис не издържа на мощната финална атака на младока.

Ландо Норис завърши пети, въпреки слабия старт на надпреварата. Веднага след него бе съотборникът му Даниел Рикиардо, който стартира десети. Пиер Гасли с болида на Алфа Таури зае седмото място, изпреварвайки направилия много силно състезание Фернандо Алонсо (Алпин).

Победата за Макс Верстапен е двойна, след като той спечели бонус точка за най-бърза обиколка на трасето. С третата си победа за сезона той увеличи преднината си в генералното класиране пред Хамилтън на 12 точки – 131 срещу 119 за миналогодишния първенец. При конструкторите положението е идентично – Ред Бул води с 37 точки на Мерцедес, а трети са Макларън с 110.