Мощен Левски направи звездната селекция на ПАОК за смях

0
Левски Билал Бари Уелтън
Lap.bg

Левски победи гръцкия гранд ПАОК с 2:0 в първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. „Сините“ зарадваха 15 хиляди души на своя стадион „Георги Аспарухов“ и заслужено се поздравиха с успеха.

Балканското дерби започна ударно за българския отбор и бразилецът Уелтън откри резултата още в 41-вата секунда. Възпитаниците на Станимир Стоилов не се главозамаяха и не позволиха на съперника да се отърси от ранния шок.

В 18-ата минута Билал Бари матира за втори път гръцката отбрана, завършвайки мълниеносна контра атака. Така той хвърли трибуните в екстаз. До края на полувремето Левски владееше все така инициативата и не позволяваше на съперника да притесни Николай Михайлов.

След почивката „сините“ се поприбраха и по този начин затвориха максимално празните пространства. С тази си стратегия Мъри до голяма степен предреши изхода от срещата. Левски дори можеше да реши мача с трети гол, но Уелтън проигра изгоден шанс с индивидуални действия, а в другата ситуация нападателите не се разбраха.

Реваншът е след седмица на „Тумба“ в Солун.