Море от червени картони прекрати финала на шампионите в Аржентина

0
факундо тейо

Рядко срещан мач видяха футболните фенове в Аржентина. Финалът на шампионите между Расинг и Бока Хуниорс бе прекратен в 118 минута на двубоя, тъй като главният съдия на Факундо Тейо прекрати срещата, защото новите шампиони от Бока Хуниорс останаха с недостатъчен брой футболисти заради получени 7 червени картона. Финалът бе прекратен при резултат 2:1 в полза на Расинг, което им отреди и трофея.

В редовното време двата отбора си вкараха по един гол, като Норберто Бриаско откри за Бока в 19 минута, а Матиас Рохас изравни три минути по-късно. Безредиците започнаха още в добавеното време на мача, когато в петата минута на продължението Тейо изгони Себастиан Вия от Бока и Йохан Карбонеро от Расинг заради сбиване. Така двата отбора останаха с по 10 човека за двете продължения по 15, но ексцесиите и побоищата тепърва започваха.

Варела от Бока получи втори жълт картон в 100 минута, а две минути преди изтичането на второто продължение, Расинг отбеляза втори гол чрез Карлос Алкарас. Той отпразнува попадението си по емоционален начин и това му докара втори жълт картон. После последваха сблъсъци между двата отбора, а реферът изгодни четирима от Бока – Франк Фабра, Диего Гонзалес, Дарио Бенедето и Луис Андикула. Червени картони получиха и намиращия се на резервната скамейка Карлос Самбрано. Треньорът Уго Ибра също бе изгонен. Катриел Кабейос от Расинг също участва в сблъсъците и видя червения цвят.