250лв за Спорт

Монтана продължи за Купата след дузпи

0
Монтана

Отборът на Монтана продължава в турнира за Купата на България по футбол след успех над аматьорския Левски в Крумовград след дузпи. Редовното време на срещата от 1/8-финалите завърши 1:1, а в двете продължения двата тима си вкараха по още един гол за 2:2. Така се стигна до дузпите, при които гостите показаха по-здрави нерви, а домакините изпуснаха три пъти от бялата точка и се стигна до 1:3. Монтана продължава с общ резултат 5:3 и на 1/4-финалите ще е домакин на Лудогорец на 1 март 2022 година.

В 26-ата минута Боримир Карамфилов изведе домакините напред, но минута по-късно Мехди Уамри изравни. В 106-ата минута Владислав Цеков направи пълен обрата за гостите – 2:1, но в 118-ата Ахмед Осман изравни.

При дузпите Йорданов от Монтана би първата, но Благой Макенджиев спаси. Карамфилов от домакините също сбърка, а Владислав Цеков направи 1:0 за Монтана. Нервите на Мартин Симеонов от Крумовград не издържаха и вратарят на монтанци парира шута.

Димитър Буров пък бе точен за 2:0, Яшар все пак запази шансовете на Левски с майсторско изпълнение за 1:2, а Уамри се разписа и от дузпа за 1:3. Последва пропуска на Радослав Димитров, който шутира над вратата и Монтана се класира.

Съперниците на 1/4-финалите: Славия – Берое, Септември (София) – Левски, Монтана – Лудогорец, ЦСКА – Локомотив (Пловдив).