Момичетата на България газят към Евро 2022

0
България-девойки

Националният отбор по футбол за девойки до 19 на България записа трета победа в квалификациите за Евро 2022 и се класира за Елитния кръг. Момичетата на селекционера Станислава Цекова надиграха основния си конкурент в квалификационната група Гърция с 2:0 в Албена и завършиха с пълен актив от точки.

През първото полувреме отборът ни игра стабилно и не позволи да се стига до опасни ситуации пред нашата врата, но не успя и да реализира гол.

Ситуацията на терена се промени през второто полувреме. Още в началните минути България вкара два гола чрез Димитра Иванова и Надежда Иванова и предреши изхода на двубоя.

В следващата фаза на квалификациите за Евро 2022 България ще бъде в някоя от седемте групите от по 4 отбора. Победителят във всяка една се класира за финалите в Чехия през лятото.