Младок с „уайлд карт“ разби Александър Зверев в Мюнхен

0
Александър-Зверев

Александър Зверев отпадна още във втория кръг на турнира на клей в Мюнхен. Третият в света изненадващо загуби от участващия с „уайлд кард“ датски младок Холгер Руне с 3:6, 2:6 за 101 минути.

18-годишният Руне е 70-и в класацията на ATP. Той успя да вземе преднина с пробиви и в двете части на мача, след което да ги затвърди и затвори. Така изненада поставения под №1 в турнира Зверев, който беше и фаворит за спечелването му.

Шампионът от 2019 година Кристиан Гарин (Чили) пък загуби от Алехандро Табило с 3:6, 4:6 и също напусна надпреварата. Табило участва в Мюнхен като „щастлив губещ“ от квалификациите.

Седмият поставен Миомир Кецманович (Сърбия) победи германеца Даниел Алтмайер с 6:2, 6:4 и продължава към четвъртфиналите.